Евро 2024: Германия победи Дания, за да стигне до четвъртфиналите в бурята в Дортмунд
The Mirror | 2024-07-23 | 22:20:07

VAR 2-0 Йоахим Андерсен – това се стори като датска несправедливост, но войските на Каспер Хюлманд също трябва да поемат част от вината.

След значително закъснение през първото полувреме поради жестока гръмотевична буря, Йоахим Андерсен изглеждаше като светкавичен преднина на полуфиналистите от Евро 2020 след проливен дъжд в Дортмунд.

Две минути по-късно палецът на крака на Томас Дилейни беше отсъдена засада и Германия излезе напред, след като Андерсен - от всички хора - допусна дузпа, изпълнена с благодарност от Кай Хаверц, за блокиране на центриране на Давид Раум с ръка.

Богатството на Германия изглеждаше като отличителна черта на шампионите в една вечер, в която хората на Юлиан Нагелсман също показаха слабостите си, преди Джамал Мусиала в крайна сметка да направи играта извън всякакъв обхват - организирайки четвъртфинален сблъсък с Испания или Грузия в Щутгарт .

Но кой знае какво можеше да се случи, ако Расмус Хойлунд беше намерил головото си докосване, след като пропиля две великолепни положения и в двете полувремена. Сега той отбеляза само един гол в последните си 12 международни изяви.

Германия смяташе, че води в рамките на четири минути, когато защитникът Нико Шлотербек центрира с глава от корнер. Въпреки това, бързият гол беше отменен, след като Джошуа Кимих беше отсъден, че е блокирал датски защитник с предмишницата си.

Ако не можете да видите анкетата, щракнете тук

Кимих и Шлотербек искаха да се поправят, призовавайки Каспер Шмайхел да действа. Хаверц, който напоследък беше обект на ожесточено наблюдение в родината си, след това го пусна с левия крак, но издръжливият Шмайхел остана твърд.

Ще спечели ли Германия Евро 2024? Кажете мнението си по-долу.

На 35 минути играта беше спряна поради неблагоприятни метеорологични условия, тъй като Signal Iduna Park претърпя още едно безмилостно накисване след предишни прекомерни валежи преди Турция срещу Грузия.

Звездите на Дания бяха особено бързи да напусна терена и по основателна причина през 2009 г. Джонатан Рихтер - играч, който селекционерът на Дания Каспер Хюлманд управляваше във ФК Нордсяланд - загуби част от подбедрицата си, след като беше ударен от мълния по време на мач.

Тогава дойде полемиката на 48 минути. Централният защитник на Кристъл Палас Андерсен стреля към вратата, но автоматизираната технология изключи гола за незначителна засада, благодарение на палеца на крака на Дилейни. И само една минута по-късно Германия наруши задънената улица, когато Хаверц се нареди от място, след като Андерсен се справи от Раум. Той просто не можеше да повярва на късмета си.

От онлайн анкета, проведена от 140 000 германски фенове - 90 процента от тях твърдяха, че искат да видят играча на Арсенал отхвърлен заради Никлас Фулкруг, но вярата на Нагелсман се изплати.

След това липсата на увереност на Хойлунд беше брутално наказана от Мусиала, който нахлу по левия фланг и насочи вратата в 70-та минута, за да постави мача извън обсега.

Дания имаше пълното право да чувстват се огорчени, но след като са отбелязали само два гола на целия турнир - те също трябва да си задават въпроси.

Флориан Вирц се включи в добавеното време, но в нощ на прекъсвания и забавяния - неговият късен чип също беше в засада, докато издръжливостта на Шмайхел помага за поддържането на известна гордост след късна германска атака.

Присъединете се към нашата нова общност в WhatsApp и получете ежедневната си доза съдържание от Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия